środa, 26 września 2018

Międzynarodowy Dzień Kropki 201814 września - już tradycyjnie – obchodziliśmy Międzynarodowy Dzień Kropki.
Pomysłów na promowanie talentów, uzdolnień i osobowości, jak co roku, mieliśmy wiele. Świetnym punktem wyjścia jest zwykle książka i film The Dot napisana przez Petera Reynolds’a, gdyż od niej wszystko się zaczęło.  Vashti – to dziewczynka, która dzięki kropce i swej mądrej nauczycielce uwierzyła w siebie. Dziś Dzień Kropki obchodzimy na cześć wszystkich talentów naszych uczniów. 
Szczególnie zauważalne są zwykle prace plastyczne – w tym roku magiczne kule górują na parterze. W ich tworzeniu brali udział uczniowie ze starszych i młodszych klas. Na pierwszym piętrze odnajdziemy cudowne nakrapiane zwierzaki i wakacyjne okulary. Niezliczone zdolności wyrastają na „Drzewie Talentów” przygotowanym przez Mały Samorząd Uczniowski.
Klasa 2a zrealizowała zadanie „Dot Day” na macie do kodowania w ramach Ogólnopolskiego Programu Uczymy Dzieci Programować.  Klasy trzecie i 2b kodowała  natomiast w alfabecie Braille’a.
Uczniowie opowiadali o swoich talentach i osiągnięciach, ale zastanawiali się także w jakich kategoriach typowo szkolnych mamy mistrzów. Było ich wielu, oto niektóre tytuły: Mistrz Tabliczki Mnożenia, Mistrz Czytania ze Zrozumieniem, Mistrz Piłki Nożnej, Mistrz Informatyki, Mistrz Pływania, Mistrz Pięknego Pisania i Mistrz Rysunków, a nawet Mistrz Wygibasów J.
Mamy nadzieję, że Dzień Kropki zachęci wszystkich do wytrwałości w pokonywaniu trudności i wiary we własne możliwości.


Brak komentarzy:

Prześlij komentarz