środa, 18 marca 2020

Podróże Alusia - wielki rejs

Wielką frajdą dla uczniów 1a było obejrzenie slajdów przedstawiających duży statek wycieczkowy, który na swoim pokładzie ma baseny, korty, teatr, niezliczone sklepy i restauracje. Uczniowi oglądali małpki – złodziejki na Gibraltarze, dowiedzieli się, że porozumieją się tam po angielsku, powtórzyli odpowiednie zwroty przydatne przy powitaniu i pożegnaniu. Później podziwialiśmy wspaniałe zaprzęgi psów haskich na Ukrainie, a także tradycję kolędowania i Święto Jordanu. Język ukraiński wydał się nie taki trudny, bo odrobinę podobny do polskiego. Oman przypomniał nam to, co już wiemy o kulturze arabskiej po wizycie w Jemenie: stroje kobiet, meczety i modlitwy oraz podstawowe zwroty po arabsku. W Czarnogórze podziwialiśmy przede wszystkim widoki. Na koniec spotkania spróbowaliśmy arabskiej aromatycznej herbaty oraz wąchaliśmy kadzidełka przywiezione z Omanu. Dziękujemy Alkowi i jego mamie za tą wspaniałą podróż!