wtorek, 7 lutego 2017

Unicef - wszystkie kolory świata IV edycja


Nasze świetlice już trzeci raz dołączają do akcji UNICEF - WSZYSTKIE KOLORY ŚWIATA.W tym roku, akcja jest odpowiedzią na niezwykle ważny problem rozwoju epidemii chorób rozwijających się w Angoli. Projekt ten ma uświadomić naszym uczniom, że pomaganie może być przyjemne, wiązać się z pozytywnymi emocjami, a ponadto, że dzięki ich zaangażowaniu można uratować życie innych dzieci.  

Projekt wspiera ambasador UNICEF - Majka Jeżowska.

Tegoroczna odsłona projektu  jest już jego czwartą edycją. Poprzednie kampanie cieszyły się ogromnym powodzeniem i zainteresowaniem.
 Dzięki zaangażowaniu dużej ilości dzieci i młodzieży, w tym naszych uczniów udało się  pozyskać prawie 2 miliony złotych na ratowanie życia i zdrowia dzieci w Sierra Leone, Czadzie i Sudanie Południowym.
Wierzymy, że dzięki zaangażowaniu także naszych Świetlików  uda się pomóc tysiącom cierpiących dzieci w Angoli.

Projekt był realizowany od grudnia do lutego przez Klubik Klas Czwartych i uczennice klasy 3c, a także wychowawców świetlic.
Podczas zajęć świetlicowych wychowawczynie świetlic wspierając się materiałami nadesłanymi przez UNICEF zapoznały uczniów z sytuacją dzieci w Angoli. Dzieci uczestniczyły także w autorskich zajęciach poświęconych tematyce praw człowieka i dziecka jak i znaczeniu działań humanitarnych i charytatywnych.

Zajęcia świetlicowe odbywały się z wykorzystaniem między innymi metod pedagogiki zabawy, gier dydaktycznych, zajęć z zakresu żywego słowa, inscenizacji, zajęć artystycznych i praktycznych.

Zdobyta wiedza pomogła uczniom w zrozumieniu na czym polegają problemy mieszkańców krajów rozwijających się, a także dostarczyła wiadomości jak można im zaradzić.

Kolejnym etapem projektu było wykonanie przez uczniów ich autorskich lalek. Nasze lalki mają być symbolem pomocy, jaką nasi uczniowie chcą udzielić swoim rówieśnikom w innych, biednych krajach.
Każda lalka będzie nosiła imię i będzie pochodziła z wybranego przez autora kraju. Wyobraźnia naszych uczniów kolejny raz bardzo nas zaskoczyła i poruszyła.

Lalki są już gotowe i czekają na aukcję, która odbędzie się 9 lutego br.
Zebrana podczas licytacji kwota zostanie przekazana na konto UNICEF, a my kolejny raz będziemy dumni z naszych uczniów!Brak komentarzy:

Prześlij komentarz