wtorek, 12 grudnia 2017

Spotkanie autorskie z Marcinem Szczygielskim

28 listopada gościem w naszej szkole był Marcin Szczygielski,  autor wielu powieści dla dzieci i młodzieży, między innymi takich tytułów jak „Czarownica piętro niżej”, „Za niebieskimi drzwiami”, „Arka czasu”, „Teatr Niewidzialnych Dzieci”.

Podczas spotkania Pan Marcin opowiadał uczniom klas szóstych o swoich książkach, o tym, jak zaczął pisać dla młodzieży oraz czym zajmował się wcześniej w swoim życiu zawodowym. Okazało się, że nasz gość zanim został pisarzem, pracował w różnych czasopismach, a nawet prowadził w telewizji program  o wystroju wnętrz.

Bardzo nam się podobało, gdy sam autor przeczytał dość obszerny fragmenty książki pt. „Teatr Niewidzialnych Dzieci”.  Wszystkich tych, którzy jeszcze tej powieści nie czytali, na pewno interpretacja Marcina Szczygielskiego zachęciła do sięgnięcia po nią osobiście.


Na koniec mogliśmy zadawać Panu Marcinowi pytania, które dotyczyły jego książek, bohaterów powieści,  a nawet jego kolorowych skarpetek. Nie obyło się też bez długiej kolejki po autografy. 


Brak komentarzy:

Prześlij komentarz