wtorek, 25 lutego 2020

Budujemy zamki!

Przez kilka ostatnich tygodni w pracowni artystycznej znajdował się oryginalny plac budowy… Czwartoklasiści na lekcjach historii, plastyki i techniki z wielkim zapałem, energią i uśmiechem tworzyli makiety średniowiecznych zamków. Uczniowie najpierw podzielili się na grupy. Następnie wybrali konkretną budowlę. Czerpiąc inspiracje ze zdjęć i rzutów budynków rozpoczęli ich budowę. Do swojej pracy wykorzystali wiele różnorodnych materiałów i przyborów plastyczno – technicznych. Powstały niepowtarzalne budowle! Dzieci wykazały się wiedzą historyczną, kreatywnością, starannością i umiejętnością współpracy. Swoje niezwykłe prace zaprezentowały rodzicom oraz kolegom z innych klas. Na zakończenie przedsięwzięcia otrzymały certyfikaty budowniczego zamku. To był udany projekt interdyscyplinarny! Brawo czwartoklasiści!