poniedziałek, 18 maja 2020

Zróbcie sobie bazę!Ostatnio na plastyce przenieśliśmy się z naszych domów do Galerii Zachęta, aby wziąć udział w warsztatach online na wystawie Co dwie sztuki, to nie jedna. Z edukatorką Zachęty obejrzeliśmy m.in. "Bananowego goryla" wykonanego przez Pawła Althamera jego syna, "Totem Mama" autorstwa Malwiny Konopackiej i jej córek i "Warkocze Białki" wykonane przez Cecylię Malik i jej córki. Instalacja "Zrób sobie bazę" Jaśminy Wójcik i jej córek była dla nas inspiracją do budowania w domu własnych baz.
Przyjrzeliśmy się nad czym i jak pracują współcześni artyści, kiedy chcą zwrócić uwagę na jakiś problem. Tak, jak Cecylia Malik, która dzięki swoim akcjom uratowała Zakrzówek w Krakowie.W grupach zastanawialiśmy się, jakim problemem my chcielibyśmy się zająć. Mieliśmy takie pomysły:
1. jak odwrócić uwagę ludzi od przykrej sytuacji kwarantanny,
2. jak namówić ludzi, żeby nie porównywali swoich kłopotów
3. jak zapanować nad zalewem plastiku
Przy okazji wymyślania artystycznych akcji dowiedzieliśmy się o istnieniu Seed Bombs. Są to kulki gliny z nasionkami pospolitych roślinek, które można komuś podarować lub umieścić gdzieś w mieście na skrawku ziemi i zrobić niespodziankę przechodniom. Może ktoś z Was spróbuje takie zrobić?


1 komentarz: