wtorek, 22 czerwca 2021

Eko-podróż dookoła świata na zajęciach w świetlicy

Uczniowie klasy 2b wiedzą, że o naszą  planetę powinniśmy się troszczyć. Uczestnicząc  w plenerowych zajęciach o kontynentach, zdobyliśmy wiedzę o wyjątkowości każdego z nich.  Stworzyliśmy wystawę prac plastycznych na świeżym powietrzu dla Uczniów i Rodziców. Z Ziemi wyruszyliśmy w przestrzeń kosmiczną, gdzie poznaliśmy inne planety Układu Słonecznego. Naszym przewodnikiem był Mały Książę.  Na zakończenie naszych wspólnych wędrówek w kosmosie , nagraliśmy historię Małego Księcia, wcielając się w role:  głównego bohatera, Róży, Lisa , planet Układu Słonecznego, Astronoma, Pilota.  Taka forma zajęć jest wyzwaniem, ale również sposobem na prezentację wiedzy w inny sposób, gdyż „ jedynie dzieci wiedzą, czego szukają…”