poniedziałek, 20 grudnia 2021

Świąteczny projekt pierwszoklasistów

Święta Bożego Narodzenia są dla wszystkich, a szczególnie dla dzieci, radosnym przeżyciem. Już sam okres przygotowań wywołuje wiele emocji. Uczniowie klas pierwszych w pełni wykorzystali ten czas poprzez udział w projekcie "Coraz bliżej Święta".

Uczniowie wykonali kalendarz na miesiąc grudzień z uwzględnieniem najważniejszych dat: Mikołajki, Wigilia, Boże Narodzenie, Sylwester. Wspólnie poszukiwali odpowiedzi na pytanie: Dlaczego Mikołaj jest święty? Poznali niezwykłą historię zwykłego drzewka i wzięli udział w dyskusji: "Zielona czy sztuczna?" Każda klasa ubrała choinkę przy akompaniamencie świątecznych utworów. 6 grudnia odwiedził nas Mikołaj i tego dnia uczniowie mogli zaprezentować się z ulubioną piosenką lub wierszem. Z ogromną radością pierwszaki przyjęły mikołajkowe prezenty. W tym szczególnym czasie poznaliśmy też zwyczaje i tradycje świąteczne obchodzone na świecie. Projekt zwieńczyliśmy ozdabianiem pierników.

Życzymy wszystkim pięknych Świąt!