poniedziałek, 18 maja 2015

Spotkanie z Anną Onichimowską

14 maja w naszej szkole odbyło się spotkanie z pisarką Anną Onichomowską. Znamy ją przede wszystkim z książki „Daleki rejs”, która jest naszą lektura w czwartej klasie, ale Pani Anna napisała wiele innych ciekawych powieści dla dzieci i młodzieży. Uczniowie klas szóstych tak zapamiętali te spotkanie:

„Pani Anna Onichomowska dużo opowiadała o swoich książkach, które poruszają głównie tematykę obyczajową, ale okazało się, że Autorka „Dalekiego rejsu” nie unika też tematów fantastycznych. Podobał mi się wywiad, jaki przeprowadziły z pisarką dziewczyny z koła dziennikarskiego – Ola i Wiktoria.”

Dominika

„Na spotkaniu autorskim Pani Anna powiedziała bardzo mądre słowa, które niezwykle mi się spodobały, że pomysły leżą na ulicy, tylko trzeba umieć je podnieść. Podczas rozmowy z uczniami, pisarka pytała się nas, jakie lubimy czytać książki, jakie zakończenia preferujemy – okazało się, że większość woli, gdy książki kończą się dramatycznie:)”

Marcela

„Do tej pory znałem tylko jedną książkę Anny Onichimowskiej – „Daleki rejs”. Na spotkaniu Pani Anna opowiadał nam również o drugiej części tej niewielkiej powieści pt. „Gdzie jesteś tatusiu?”, ale i o cyklu książek, których głównym bohaterem jest duch Maciek. Z pewnością je przeczytam.”


Piotrek 
Brak komentarzy:

Prześlij komentarz