czwartek, 7 stycznia 2016

Pomagamy!

Pomaganie jest jedną z najważniejszych wartości, o których powinniśmy pamiętać nie tylko od święta, ale cały rok. W naszej szkole bardzo chętnie angażujemy się w liczne akcje charytatywne. Wiele razy wspomagaliśmy potrzebujących, były to konkretne osoby, fundacje,  nawet schroniska dla zwierząt.

Co roku w grudniu oczyszczamy nasze szuflady i portfele z zalegających tam drobniaków i usypujemy Górę Grosza. To wspaniała akcja, której celem jest zebranie funduszy na pomoc dzieciom wychowującym się w domach dziecka lub w rodzinach zastępczych.

10 stycznia odbędzie się natomiast 24. finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. Od wielu lat czynnie bierzemy udział w zbiórce pieniędzy na rzecz fundacji Jurka Owsiak. W tym roku zbieramy na zakup urządzeń medycznych dla oddziałów pediatrycznych oraz na zapewnienie godnej opieki medycznej seniorów. Nasi wolontariusze będą działać na terenie UKSW przy ulicy Wóycickiego.

„Kiedy pomagamy innym, pomagamy sobie, ponieważ wszelkie dobro, które dajemy, zatacza koło i wraca do nas.”

Flora Edwards