poniedziałek, 13 czerwca 2016

Majowe spotkania autorskie w Trzynastce

Maj obfitował w naszej szkole w liczne wydarzenia literackie: wystawy,  spotkania autorskie i inne projekty o tematyce książkowej.

W dniach 8-15 maja obchodziliśmy Ogólnopolski Tydzień Bibliotek, uczniowie klasy 5b przygotowali projekt na temat książek w latach 90., uczniowie klasy 6d oraz koło dziennikarskie zrealizowali krótki film o swoich ulubionych książkach.
Po raz pierwszy naszym gościem była autorka poezji dla dzieci i młodzieży – pani Małgorzata Strzałkowska. Jej wiersze czytamy od najmłodszymi lat, znamy też jej bardzo ciekawe baśnie i piękne ilustracje wykonywane techniką kolażu. Jedną z nowszych książek pani Małgorzaty jest niezwykłe wydawnictwo „Dawniej, czyli drzewiej” opisujące i wyjaśniające słowa, których dziś już się nie używa.


W maju gościliśmy również  Panią Izabelę Skorupkę. Tak, tak, to nie pomyłka. Jednakże nie tę sławną aktorkę, lecz pisarkę. Mamy nadzieję, że niedługo nie mniej sławną, bo „Marcelina i Pamięć Przodków” bardzo nam przypadła do gustu. Wartka akcja, nagłe zwroty akcji, nietuzinkowi bohaterowie, humorystyczny język i … tajemnica. Oto przepis na udaną powieść dla młodzieży. To niesamowite spotkać pisarza w realu. Pani Iza okazała się przesympatyczną osobą, otwartą, spontaniczną. Dowiedzieliśmy się co nieco o niej, jej życiu, planach. To było ciekawe, inspirujące spotkanie z literaturą.
Brak komentarzy:

Prześlij komentarz