poniedziałek, 21 listopada 2016

Jaka to lalka? Kukiełka, jawajka, pacynka, czy marionetka?

16 listopada uczniowie klas I-szych wybrali się na lekcję „Lalka w teatrze” do Teatru Syrena. Program lekcji był niezwykle bogaty, najpierw obejrzeliśmy prezentację opowiadającą historię teatru lalek, później kilku etiud lalkowych – filmowych prezentowanych przez kukiełki, jawajki , marionetki i pochodzącą z Japonii lalkę Bunraku.

Pani Agnieszka, która prowadziła zajęcia, zagrała dla nas kilka etiud z użyciem pacynki szczurka oraz  masek, tłumacząc w jaki sposób odgrywa się poszczególne postacie, aby były autentyczne. Później pierwszaki same próbowały swoich sił animując  pacynki za parawanem.

Kolejnym punktem programu były warsztaty, na których za pomocą łyżek, markerów, taśmy klejącej i bibuły uczniowie wyczarowali  kukiełki.

Całość spotkania zakończyła parada z kukiełkami J