poniedziałek, 7 listopada 2016

Świetlicowe koło plastyczne nie próżnuje...

Założeniem Koła Plastycznego jest wzbudzanie zainteresowań plastycznych dzieci, rozwijanie ich zdolności oraz konstruktywne spędzanie czasu wolnego.

Plastyka bowiem odgrywa ważną rolę w nauczaniu i wychowaniu dzieci. Umożliwia im ujawnienie własnych myśli, uczuć oraz obrazu świata widzianego z ich perspektywy.
Rozwija ekspresję i umiejętności artystyczne oraz zdolność do działania  i osiągania wyznaczonego celu.Wyrabia poczucie ładu, porządku i estetyki, rozbudza zaciekawienie i rozwija wrażliwość.

Nasze zajęcia mają przede wszystkim sprawiać przyjemność i mieć charakter zabawy edukacyjnej.
Ważne jest aby zapewnić naszym młodym uczniom  stały dostęp do sztuki oraz umożliwienie im jak najczęstszego wypowiadania się poprzez własną twórczość.

Nasi mali uczniowie z radością uczęszczają na zajęcia Koła Plastycznego i co tydzień tworzą nowe, ciekawe prace.

Oto mała próbka ich wspaniałej twórczości.