czwartek, 22 grudnia 2016

Robótka 2016

                                   
            

W ramach przygotowań do Świąt nasza klasa 5c, jak wiele innych klas, dekorowała pierniki. Zrobiliśmy jednak coś jeszcze, do czego i Was zachęcamy.

Przygotowaliśmy kartki z życzeniami dla osób niepełnosprawnych z Domu Pomocy Społecznej w Niegowie. Już po raz kolejny listy i małe podarunki zostały wysłane do osób, które bardzo na nie czekają. Mamy nadzieję, że adresaci otrzymają je pod choinkę. A wszystko w ramach akcji Robótka 2016. Jak piszą pomysłodawcy akcji:

Celem Robótki jest coroczne odpalanie fajerwerków radości wśród mieszkańców Domu Pomocy Społecznej w Niegowie. To bardzo zacna koedukacyjna brygada Maleńtasów, Starszaków i Emerytów, o których w detalu przeczytacie w zakładkach: DAMY 2016 i KAWALEROWIE 2016 


Dla nich Niegów jest Domem, tu, przy drodze na Ostrołękę, spędzą całe swoje życie. Opiekunowie starają się ze wszystkich sił, by było w Niegowie domowo, rodzinnie i normalnie. Jednak w tym około świątecznym, Bożonarodzeniowym czasie zawsze budzą się smutki i tęsknoty. Echem powraca świadomość odrzucenia, serca rwą się do własnych rodzin, których często już nie ma, albo nigdy  nie było, każdy dźwięk telefonu budzi nadzieję, że ktoś jeszcze pamięta, a pojawiający się na horyzoncie listonosz z wypchaną torbą jest płonną obietnicą listu od kogoś bliskiego.

Stąd właśnie Robótka.

Akcja trwa do 30 stycznia 2017 roku.
Ruszajcie do piór, kredek, nożyczek... i przekażcie innym trochę pozytywnej, świątecznej energii!
Brak komentarzy:

Prześlij komentarz