środa, 15 listopada 2017

Śladami Bazyliszka - wycieczka klas piątych do Muzeum Warszawy

Chyba wszyscy znamy legendy o Warsie i Sawie, warszawskiej Syrence, Złotej Kaczce, Bazyliszku czy Kamiennym Niedźwiedziu. Uczymy się o nich od najmłodszych lat w szkole. Tym chętniej udaliśmy się na wycieczkę do Muzeum Warszawy, aby o tych i wielu innych legendach związanych z naszym miastem porozmawiać m. in. z panią Martą Anną Zdanowską, autorką antologii „Legendy warszawskie”.W budynku muzeum wysłuchaliśmy historii o pomniku Syrenki warszawskiej, który niegdyś stał pośrodku Rynku Starego Miasta, obejrzeliśmy grafiki przedstawiające, jak przez wieki zmieniał się herb Warszawy. Podczas spaceru po Starówce zaglądaliśmy do starych piwnic w poszukiwaniu Bazyliszka, a na ulicy Kanonia wysłuchaliśmy legendy o starym spiżowym dzwonie. Ponoć trzykrotne obejście go przynosi szczęście…


Zawsze z wielką chęcią wybieramy się na rozmaite wycieczki, ale ta była wyjątkowa, ponieważ przybliżyła nam historię i tradycję naszego miasta. 

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz