wtorek, 20 lutego 2018

Pasowanie na czytelników biblioteki szkolnej uczniów klas pierwszych


Wraz z początkiem nowego semestru, w bibliotece szkolnej odbyły się specjalne lekcje biblioteczne dla wszystkich klas pierwszych szkoły podstawowej. Dla większości z nich była to pierwsza wizyta w bibliotece.Uczniowie dowiedzieli się, jakie funkcje pełni biblioteka w szkole, jakie zasady w niej panują oraz jak należy obchodzić się z książką. Z udziałem pierwszoklasistów odegrana została scenka pokazowego wypożyczenia i zwrotu książki.
Najbardziej oczekiwanym momentem spotkania było uroczyste pasowanie na czytelnika biblioteki szkolnej.


 Wszyscy uczniowie składali przyrzeczenie, którego słowa brzmią następująco:


My uczniowie pierwszej klasyTobie książko przyrzekamy
Że szanować Cię będziemy
Krzywdy zrobić Ci nie damyNastępnie każdy uczeń został pasowany na czytelnika poprzez dotknięcie ramienia Wielką Księgą.Na zakończenie pasowania wszyscy Nowi Czytelnicy dostali w upominki, w postaci  zakładek do książek, zaprojektowanych i wykonanych w bibliotece. 

Niektórym dzieciom spodobały się baaaardzo!


Ostatnią część lekcji bibliotecznej dzieci spędziły na poznawaniu księgozbioru bibliotecznego, swobodnym czytaniu i oglądaniu książek.Większość pierwszaków tego dnia wypożyczyła pierwsze książki z biblioteki szkolnej.


Od czasu pasowanie pierwszaki są częstymi gośćmi w bibliotece szkolnej, z czego my - bibliotekarki bardzo się cieszymy:)


Kamila Fundichely-Rychta

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz