poniedziałek, 9 kwietnia 2018

XVIII edycja „Góry Grosza”

Nasza szkoła po raz kolejny wzięła udział w prestiżowej zbiórce monet organizowanej w całej Polsce przez Towarzystwo Nasz Dom. Jeden grosz znaczy niewiele, ale oddając chociażby kilka monet, można zrealizować wielkie przedsięwzięcia na rzecz dzieci znajdujących się w trudnej sytuacji życiowej. Przekazane pieniądze to realna pomoc dla tysiąca dzieci, które z różnych przyczyn nie mogą wychowywać się we własnym domu oraz wsparcie dla ich rodzin.
Jak co roku, pieniądze zbierały wszystkie klasy, a rachunkami zajmował się młodszy i starszy samorząd. W klasach 1-3 liczenie monet wypełniło wszystkie grudniowe spotkania samorządu. W pracy towarzyszyła nam wielka radość i satysfakcja, że możemy przyczynić się do niesienia prawdziwej pomocy potrzebującym. Wielu rodziców i uczniów zaangażowało się w naszą akcję i hojnie „sypało groszem” do skarbonek. Góra Grosza zintegrowała także samorządy: starsi uszyli worki, a młodsi zajęli się wysyłką. Łącznie zebraliśmy 708,90 zł. Dziękujemy wszystkim, którzy wzięli udział w naszej akcji. Razem możemy więcej!