niedziela, 22 kwietnia 2018

Zmiana systemu wypożyczania książek!

Drodzy czytelnicy! Mamy ogromną przyjemność poinformować Was o wycofaniu starego-kartkowego systemu wypożyczeń bibliotecznych i rozpoczęcia pracy w komputerowym programie bibliotecznym o nazwie Mateusz. Od początku roku szkolnego 2017/2018 trwają prace nad digitalizacją księgozbiorów bibliotek PSPO. Na dzień dzisiejszy wprowadzonych do systemu zostało ponad 2000 książek w szkole podstawowej (1/3 całości księgozbioru) oraz ponad 1400 książek w gimnazjum/liceum (cały księgozbiór). Czeka nas jeszcze sporo pracy, ale już od poniedziałku (23.04) zapraszamy Was do biblioteki, by skorzystać w udogodnień nowego systemu. Na osobnym komputerze przeznaczonym tylko dla czytelników można przeglądać katalog biblioteczny, wyszukiwać książki, sprawdzać dostępność danych pozycji we wspólnym księgozbiorze dla obydwu bibliotek PSPO, a książki będziemy teraz wypożyczać sczytując specjalne kody z książek, co ułatwi i przyspieszy cały proces.

Uwaga! Pierwszych pięć osób, które jako pierwsze wypożyczą książki w nowym systemie dostanie od nas upominek!