wtorek, 19 czerwca 2018

Matematyczne występy

Żeby lepiej powtórzyć materiał z matematyki, klasy czwarte i szóste wzięły udział w projekcie. Uczniowie podzielili się na grupy i wylosowali zagadnienia do opracowania. Dzieci wykazały się dużą kreatywnością. Były przebrania, teatrzyki, ciekawostki, konkursy z nagrodami, zagadki, piosenki i wiersze, oryginalne rekwizyty przydatne przy prezentacji tematów. Szóstoklasiści odwiedzili ze swoimi prezentacjami klasy czwarte. Czwartoklasiści tydzień później zajrzeli  z występami do klas szóstych. Starsi uczniowie również mogli sporo nauczyć się od młodszych kolegów. Po powrocie z długiej wycieczki uczniowie klas czwartych odwiedzą jeszcze trzecioklasistów i opowiedzą im o poznanych figurach płaskich, bryłach oraz liczbach rzymskich. Plakaty przygotowane przez uczestników projektu możecie obejrzeć na tablicach na drugim i trzecim piętrze, a matematyczną poezję poczytacie na parterze szkoły. Życzymy przyjemnej lektury.