poniedziałek, 18 czerwca 2018

Zaczytana świetlica

Przed nami ostatni tydzień nauki, zatem dobiega też końca projekt „Zaczytana świetlica” realizowany przez p. Dorotę Bulkowską w świetlicy kl. 1a i 1c.
Od początku roku dzieci z tych klas uczestniczyły w zajęciach codziennego czytania. Szybko przyzwyczaiły się do tego, że każdego dnia pani Dorotka czytała im przez przynajmniej 20 minut, co więcej, bardzo ten czas polubiły. Już po pierwszych dniach projektu, wchodząc do świetlicy, dopytywały: „Kiedy będziemy czytać?”. Dzieci poznały różnorodne książki, a wśród nich takie jak: „Krótka historia rzeczy”, „Niesamowite przygody dziesięciu skarpetek” oraz liczne tytuły z serii „Mądra Mysz”. Każda z przeczytanych książek była inspiracją do rozmów, a czasem nawet burzliwych dyskusji.
Warto czytać dzieciom!