wtorek, 30 października 2018

Kodujemy!

Wszyscy wiemy, że technologie komputerowe odgrywają coraz większe znaczenie w życiu nowoczesnych społeczeństw, a programowanie jest umiejętnością, która pozwoli dzieciom na odnalezienie się w tej nowej rzeczywistości. Roboty i procesy automatyzacji będą czymś naturalnym dla dzieci uczących się dziś w najmłodszych klasach. I dlatego od początku roku w naszej szkole mamy lekcje kodowania! Na zajęciach Pan Paweł wprowadza dzieci w świat robotów Photon, pokazuje i tłumaczy zawiłości gry Scratch, a także zapoznaje z podstawowymi konstrukcjami programistycznymi.
Takie lekcje wyglądają czasami jak dobra zabawa, ale to właśnie na nich nasi najmłodsi rozwijają kreatywność i zdolność logicznego myślenia oraz uczą się niezwykle istotnych podstaw programowania.