sobota, 17 listopada 2018

Lekcja otwarta w ramach projektu LDK

Od kilku lat uczniowie naszej szkoły biorą udział w zajęciach lekkoatletycznych prowadzonych przez p. Janusza w ramach projektu " Lekkoatletyka dla każdego"

Poprzez zabawę uczą się techniki konkurencji lekkoatletycznych, ćwiczą szybkość, skoczność i kondycję fizyczną. Biorą udział w zajęciach dodatkowych, a także reprezentują szkołę w zawodach.

Uczymy rywalizacji, świadomości i celowości wysiłku fizycznego oraz aktywnego udziału w widowisku sportowym. Jednym z elementów projektu są tzw. "Lekcje otwarte LDK" gdzie uczniowie rywalizują ze sobą poprzez zabawę, a także uczą się sędziowania i kibicowania.

Poniżej relacja z takiej lekcji, która odbyła się w czwartek, 15 listopada. Rywalizowały ze sobą klasy 3a i 3b,  a Ania, Helena i Kinga z klasy 6a ( uczestniczki zajęć dodatkowych i reprezentantki naszej szkoły), sędziowały młodszym koleżankom i kolegom.

Rywalizacja była zacięta i zakończyła się sprawiedliwym remisem 13:13 :)


Brak komentarzy:

Prześlij komentarz