piątek, 25 stycznia 2019

Podsumowanie konkursu „Niezwyciężona Niepodległa”Z okazji setnej rocznicy odzyskania Niepodległości
przez Rzeczpospolitą, bibliotekarki biblioteki szkolnej ogłosiły Szkolny konkurs na książkę pisaną lub „malowaną” pt. „Niezwyciężona Niepodległa”. W przygotowaniu pomagał także Instytut Pamięci Narodowej Biuro Edukacji Narodowej Oddział w Warszawie. Celem konkursu było kształtowanie postaw patriotycznych poprzez przedstawienie wizji uczniów na temat odzyskania niepodległości. Konkurs przygotowano dla dwóch grup wiekowych: klas 4-6 i  7-8.
Nagrodę I miejsce w konkursie zdobył Łukasz z klasy 6b.
Pomoc w ufundowaniu nagrody zaoferował IPN.
Koncert Laureata odbył się 15 stycznia 2019 r. w bibliotece szkolnej. Przybyło wówczas wielu znamienitych gości: Pani Dyrektor Anna Fałdowska, Pani Dorota Jastrzębska wraz z klasą 6 b, Pan Marcin Łaszczyński z Biura Edukacji Narodowej IPN.  
 Laureat konkursu opowiedział o swojej pracy, a następnie
na prośbę obecnych gości - odczytał ją.
Uczeń w piękny, literacki sposób opowiedział historię chłopca żyjącego w czasie I wojny światowej, szczęśliwego spotkania z ojcem, wyzwolicielem kraju.  Z opowiadaniem tym można zapoznać się w bibliotece szkolnej.
Konkursowi towarzyszyła wystawa ścienna w korytarzu szkoły „Ojcowie Niepodległości” oraz zdjęcia w formie kalendarium  1914 – 1918 - z okresu walk o niepodległość.
Brak komentarzy:

Prześlij komentarz