czwartek, 28 listopada 2019

Dzień japoński w 2 c

Trzynastka to szkoła otwarta na wielokulturowość. Nasi uczniowie często podróżują i chętnie poznają nowe kultury oraz równie chętnie dzielą się zdobytą wiedzą z innymi. Niezwykle interesującą podróż odbyła w tym miesiącu uczennica klasy 2c. Zosia po powrocie z Japonii samodzielnie przeprowadziła fascynujące zajęcia. Przygotowała ciekawą prezentację ze zdjęciami z wycieczki. Dzieci dowiedziały się od Zosi wielu cennych informacji na temat kultury, religii i zwyczajów Kraju Kwitnącej Wiśni. Oglądały pamiątki i rekwizyty. Rozwiązywały quiz. Największą radość sprawiła możliwość degustacji japońskich smakołyków. Podsumowaniem dnia było czytanie japońskich baśni i opowieści oraz wykonanie prac plastycznych z wykorzystaniem pałeczek do sushi. Wystawę prac pt. "Kraina gejsz i samurajów" podziwiać można na tablicy klasy 2c, na I piętrze.