piątek, 20 grudnia 2019

Pierniczki pierwszaków

Młodsi uczniowie z przygotowań świątecznych najbardziej lubią pieczenie i ozdabianie pierniczków. W tym roku bardzo wesoło było w szkolnej kuchni. Dla większości pierwszoklasistów kuchenny blat był za wysoki, więc pomysłowi uczniowie pracowali stojąc na krzesełkach. Okazało się, że nie tak łatwo samodzielnie rozwałkować ciasto na cienki placek. Wycinanie kształtów także wymaga uwagi, ponieważ trzeba starannie wykrawać każdą część wzoru, a później ostrożnie przenieść pierniczki na blachę. Korzenny zapach pieczonych przysmaków rozprzestrzeniał się po całej szkole! Finał pracy – ozdabianie pierniczków – stanowił już czystą przyjemność. Trochę lukru na pierniczek, a trochę do buzi. Jeszcze tylko posypka i … gotowe! Życzymy wszystkim słodkich świąt.