poniedziałek, 16 listopada 2020

Dzień Dinozaura

 


W naszej szkole mamy prawdziwych dinozaurowych ekspertów. Pokazał to zorganizowany przez Samorząd Uczniowski 6 listopada Dzień Dinozaura.

Na spotkaniu online zrobiliśmy wspólnie, dzięki dostępnym narzędziom komputerowym, napis Dzień Dinozaura. Napis został wydrukowany i powieszony przed szkołą.

Milena - wiceprzewodnicząca Samorządu - wspomina ten dzień tak:
„Klasy 1-3 mocno się zaangażowały, niektórzy przynieśli figurki, a inni ubrali się w strój dinozaura. Klasy 4-6 nie bardzo mogły uczestniczyć w tym dniu, ponieważ miały już wtedy lekcje online, ale wiele osób ustawiło po prostu tło na zoomie nawiązujące do tego dnia. Staś z klasy 5b ułożył dla nas quiz, w który zagrało większość klas.”
Klasa 2a podsumowała ten dzień tak:
„Była to wspaniała okazja, aby odszukać w domu i przynieść do szkoły figurki tych fascynujących zwierząt. Były też książki i koszulki z dinozaurami. Wiele radości dostarczył nam wspólnie klasowo rozwiązywany quiz na Kahoot, gra z kostką „Wyturlaj dinozaura”, krzyżówki oraz rebusy z dinozaurami. Największą jednak zabawą w 2a było grupowe malowanie wielkich dinozaurów na szarym papierze. Każda drużyna musiała na drodze negocjacji ustalić, jak będzie wyglądał jej plakat, nie obyło się bez sporów, bo każdemu zależało, aby wynik był olśniewający. Prace powstały wspaniałe, mamy nadzieję, że wrócimy do szkoły jak najszybciej, aby nadal szlifować nasze kompetencje komunikacyjne!”

Przyszłym paleontologom życzymy owocnych prac badawczych i fascynujących odkryć!Brak komentarzy:

Prześlij komentarz