wtorek, 17 listopada 2020

Świetlica online
Świetlica szkolna zaprasza do kreatywnego spędzania czasu wolnego. Każdego dnia czekają na Was nowe zadania i zabawy.

W poniedziałek  na zajęciach przyrodniczych dyskutowaliśmy z Panią Anią na temat tego, w jaki sposób otaczający świat widzą różne gatunki zwierząt: koń , krab, pies, rekin, jeż, mucha, motyl, ptak, czy wąż. Przekonaliśmy  się , że wzrok człowieka można oszukać. Dzięki wykorzystaniu niedoskonałości naszego wzroku można tworzyć iluzje optyczne. W świecie przyrody zwierzęta także wykorzystują iluzje optyczne, często w celu obrony przed drapieżnikami, np. gatunek pewnej ryby z rafy koralowej( mieliśmy taką w szkolnym akwarium) posiada plamę w okolicy ogona do złudzenia przypominającą oko. Drapieżnik atakując rybę, celuję w plamę, a ryba ma szansę na ucieczkę. 

Wiedząc, że możemy oszukać nasz wzrok, wykonaliśmy na koniec zajęć rysunek swojej dłoni w 3D. To była wspaniała godzina zabawy, a właściwie nauki przez zabawę. 

Zapraszamy Was, drodzy Uczniowie również  na platformę Classroom, gdzie znajdziecie propozycje różnych wyzwań. Zajrzyjcie w zakładkę „ Propozycje zajęć świetlicowych- co robić w czasie wolnym?”. Pani Kasia umieszcza tam pomysły nadesłane przez wszystkie Panie- nauczycielki świetlicy. Życzymy Wam twórczej zabawy.


Brak komentarzy:

Prześlij komentarz