poniedziałek, 3 maja 2021

Lekcje biologii online też mogą być ciekawe!

Jak wyglądają lekcje biologii online?

Pantofelek!

Protisty to osobne królestwo organizmów, które możemy spotkać niemal wszędzie: od kałuży po ścianki naszego akwarium, gdzie tworzą brudny osad. Wśród nich występuje pantofelek, i to wcale nie chodzi o buta. Marysia z klasy 5a wykonała model takiego protista.

Jak zbudowany jest nasz układ pokarmowy?

Zastanawialiście się kiedyś jaką drogę musi pokonać posiłek, który właśnie zjedliśmy? Czy wiecie jakie odcinki układu pokarmowego pokonuje kanapka, którą dopiero zjedliście? Uczniowie Klas 4 doskonale już znają budowę układu pokarmowego. Co więcej, zbudowali takie układy z rzeczy/ produktów, które mają w swoich domach.

Skorupiaki, owady, pajęczaki-jak je odróżnić?

3 pary, 4 pary, 5 par odnóży krocznych. Ile par skrzydeł? Ile par czułek? Jakie oczy? Czy też już wam się wszystko pomieszało?
Uczniowie klas 6 też na początku też się mylili. Na szczęście na lekcjach biologii wykonali modele wybranych zwierząt bezkręgowych i teraz wszyscy doskonale pamiętają:
skorupiaki- 5 par odnóży krocznych
pajęczaki- 4 pary odnóży krocznych
owady- 3 pary odnóży krocznych.