piątek, 12 listopada 2021

Niezwykła lekcja historii w klasach 1 - 3

Z okazji obchodów Narodowego Święta Niepodległości w naszej szkole uczniowie i nauczyciele wybrali się w podróż do przeszłości. Na jeden dzień przenieśliśmy się do 11 listopada 1918 roku. Pomogły nam w tym stroje z epoki, w których dumnie paradowały nauczycielki oraz uczniowie. Zwiedziliśmy dworek Marszałka Józefa Piłsudskiego podczas wirtualnej podróży przygotowanej przez Ministerstwo Edukacji Narodowej. Wzięliśmy udział w multimedialnej grze edukacyjnej „Mieszkańcy spod 11” przygotowanej przez Muzeum Józefa Piłsudskiego w Sulejówku. Poznając historię pamiętnego dla Polaków dnia 11 listopada 1918 roku najmłodsi wzięli udział w zabawach i quizach na temat Święta Niepodległości. Na lekcji kodowania uczniowie odkrywali polskie symbole narodowe, a w ramach zajęć artystycznych przygotowali „Pocztówki dla pra pra” oraz plakaty prezentujące to historyczne wydarzenie.