piątek, 8 kwietnia 2022

Czy dobro nam potrzebne jest?

Oglądajcie i podawajcie dalej w świat! Niech przekaz płynący od naszych dzieciaków poleci jak najdalej!
Ponad pół tysiąca uczniów z naszego Zespołu Edukacyjnego im. Lotników Amerykańskich zrobiło „łańcuch serc”, by tak symbolicznie, solidarnie połączyć się ze swoimi rówieśnikami, którzy uciekają z Ukrainy i z tymi, którzy tam zostali.
Nasi uczniowie nagrali też teledysk do piosenki „Czy dobro nam potrzebne jest?”, którą napisał i skomponował muzyk i nasz nauczyciel Patryk Rogozinski. Do nagrania klipu zaprosiliśmy też Maszę - jedenastolatkę, która uciekła z rodziną Kijowa.
Wszyscy razem stajemy ramię w ramię i razem wołamy: „Nie chcemy wojny!”
Angelika Popyk – za co bardzo dziękujemy - przetłumaczyła dla nas tekst piosenki na język ukraiński - wystarczy na YT kliknąć „Napisy”. Mamy nadzieję, że piosenka trafi do dzieci z Ukrainy, że da im nadzieję i siłę.
„Po co niszczyć co piękne jest? Nie zdarzy nam raz drugi się.
Czemu jest tak wiele zła? Wciąż warto jednak zmieniać świat.”
„Навіщо руйнувати те, що прекрасне? Другого разу у нас не буде.
Чому так багато зла? Проте змінити світ все ж варто.”
Dziękujemy wszystkim, którzy zaangażowali się w powstanie tego teledysku: naszym uczniom, nauczycielom, wszystkim osobom, które wystąpiły w teledysku. Dziękujemy za wsparcie Bielańskie Centrum Edukacji Kulturalnej w Warszawie im. Jonasza Kofty STOART - Związek Artystów Wykonawców Just Communication Audio Progres

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz