poniedziałek, 13 czerwca 2022

Projekt Współpracy

Pod koniec maja klasy 2c i 3a realizowały Tygodniowy Projekt Współpracy. We wtorek trzecioklasiści uczyli drugoklasistów zabaw integracyjnych poznanych na warsztatach "Oswoić Konflikt". Ważne było, aby nauczyć zabawy tak, by była zrozumiała i nie zapomnieć o żadnym z niuansów. W  środę rozmawialiśmy o skojarzeniach ze słowem współpraca. W mieszanych zespołach międzyklasowych, uczniowie tworzyli mapy myśli do tego hasła. Na koniec, każda grupa prezentowała wyniki swojej twórczości. W czwartek spotkaliśmy się w sali 2c, aby wykonać pracę plastyczną. Wszystkie grupy wymyślały swój symbol, który może obrazować współpracę. Następnie uczniowie odrysowywali kółeczka za pomocą kubeczków papierowych. Powstałe kształty, pokolorowane pastelami, wyobrażały wymyślony symbol. Każdy zespół zaprezentował swoją pracę. W piątek znów bawiliśmy się w zabawy integracyjne oraz zabawy budujące świadomość ciała oraz przestrzeni wokół. Mamy nadzieję, że nawiązane relacje będą owocować w czasie wspólnych zabaw w świetlicy i pozwolą na tworzenie nowych przyjaźni.