poniedziałek, 5 września 2022

Tydzień pyszności dla Zosi

 


Jako szkoła włączamy się w akcję charytatywną "Pieszo po zdrowie. Od Zakopanego aż po Hel, dla Zosi walczącej z SMA".

Link do strony na facebooku:

https://www.facebook.com/pieszopozdrowie/

 

Zosia ma 1 rok i 5 miesięcy. Tata Zosi, Tomasz Szcześniewski, razem ze społecznikiem Karolem Zdrojewskim wyruszyli 19 VIII z Zakopanego i w ciągu 50 dni przejdą pieszo  przez całą Polskę (trasa liczy 1300km). W dniach 12IX – 15IX będą przechodzić przez Warszawę. Na Hel planują dotrzeć 6X. Akcja ma na celu nagłośnienie zbiórki i zebranie pieniędzy na terapię genową (Zosia nie kwalifikuje się do refundacji). Brakuje jeszcze ok. 7 milionów.

 

Jak włączamy się w akcję?

·         Żeby wesprzeć działania rodziców Zosi organizujemy w Trzynastce "Tydzień pyszności dla Zosi". Udział w akcji jest dobrowolny. Każda chętna klasa wybiera dzień od 9 IX do 15 IX i przygotowuje klasowe stoisko ze smakołykami - uczniowie przynoszą gotowe jedzonko z domu (również talerzyki i łyżeczki). Za koordynację działań klasy odpowiedzialny będzie wychowawca.

Ewentualne szczegóły można omówić podczas czwartkowego zebrania.

 

·         "Charytatywna kawiarenka nauczycielska" - 8 września (czwartek)

Tego dnia stoisko organizują  nauczyciele, przynosząc pyszności przygotowane  w domu. Rodzice przychodząc na zebranie będą mogli poczęstować się belferskimi smakołykami, a przy okazji dołożyć swoją cegiełkę do puszki Zosi. Stoisko będzie czynne od 17:15 do zakończenia zebrań i będzie przygotowane na parterze.

 

·         Dodatkowo założyliśmy na stronie SIEPOMAGA szkolną skarbonkę „Trzynastka wspiera Zosię”. Wpłaty na naszą skarbonkę będą automatycznie przekazywane na konto główne zbiórki Zosi na SIEPOMAGA.

Link do naszej szkolnej skarbonki:

https://www.siepomaga.pl/trzynastka-wspiera-zosie

 
Brak komentarzy:

Prześlij komentarz