wtorek, 22 września 2015

Przygotowania do maratonu!

Ludzie podczas biegu dzielą się na oklaskiwanych i oklaskujących. Oklaskiwani to zawodnicy. Oklaskujący to kibice, ale też wolontariusze, którzy oprócz bicia brawa mają mnóstwo innych zadań. Wszystko po to, aby maksymalnie wesprzeć uczestników biegu i organizatorów.

Nasi uczniowie z klasy 6 b w tym roku postanowili dołączyć do licznego grona wolontariuszy pracujących przy 37 Maratonie Warszawskim. Spektrum zadań jest naprawdę szerokie. Przy imprezie, jaką jest Maraton Warszawski, organizatorzy dzielą wolontariuszy na specjalne grupy zadaniowe.

Praca naszych uczniów zaczęła się już na tydzień przed maratonem, przy kompletowaniu pakietów startowych. Nasi uczniowie spisali się na medal, wykonując wszystkie powierzone im zadania szybko i sprawnie. Nie obyło się bez odrobiny dobrej zabawy, podczas przerwy.

Za tydzień, czyli 27 września czeka ich kolejne poważne wyzwanie, czyli obsługa punktu żywieniowego na 15 km biegu.

Jesteśmy pewni, że i tym razem staną na wysokości zadania.