niedziela, 27 września 2015

V Światowy Dzień Tabliczki Mnożenia

Uśmiechnięci uczniowie klas trzecich, z kolorowymi plakatami w dłoniach oraz losami z działaniami, witali na pierwszym i drugim piętrze nieco zaskoczonych  rodziców.
Dorośli mogli popisać się swoją znajomością tabliczki mnożenia. Trzecioklasiści ze zrozumieniem patrzyli, na wahających się przed odpowiedziami, rodziców. Byli też i tacy, którym tak spodobało się odpowiadanie w szkole, że losowali po kilka działań.
Uczniowie stwierdzili jednogłośnie, że wszyscy rodzice doskonale znają tabliczkę mnożenia. Dorośli w świetnych humorach opuszczali szkołę, a trzecioklasiści celebrowanie tego wyjątkowego dnia przenieśli do sali. Na tablicy interaktywnej wykonywali ciekawe ćwiczenia, oczywiście związane z tabliczką mnożenia.

Światowy Dzień Tabliczki Mnożenia obchodzony jest zawsze w ostatni piątek września. W tym roku był to 25 września. Jest to dla naszych uczniów szczególna, a nawet symboliczna liczba, ponieważ w tym roku szkolnym Społeczna Szkoła Podstawowa nr 13 obchodzi jubileusz 25 – lecia.