wtorek, 8 grudnia 2015

Lekcja o ciele człowieka i o tym, jak dbać o swoje zdrowie!

Nasi rodzice są ekspertami! Wiemy o tym nie od dziś. Dlatego poprosiliśmy ich, żeby opowiedzieli nam o narządach, które bezustannie pracują w naszym ciele. Dowiedzieliśmy się też jak zapobiegać chorobom, a także jak udzielić pierwszej pomocy w przypadku, gdy kolega, brat lub siostra zranią się.

Chętni uczniowie mogli posłuchać bicia serca przy pomocy stetoskopu, zmierzyć temperaturę specjalnym termometrem, przymierzyć kołnierz ortopedyczny.

Uczyliśmy się jak wykonać opatrunek, a efekty naszych prób widać na załączonych zdjęciach. Na początku nie było łatwo. Ostatecznie jednak opatrunki wyszły nam tak staranne, że chcieliśmy w nich ćwiczyć na zajęciach wychowania fizycznego J Na szczęście rozsądny pan Łukasz odwiódł nas od tego zamiaru.

To były bardzo pouczające lekcje. Dziękujemy pani Joasi, mamie bliźniaczek i panu Krzysztofowi, tacie bliźniaków!

Uczniowie klasy 2 c z panią Renatą :)