niedziela, 13 grudnia 2015

„Żywienie ma znaczenie”

W piątek, 4 grudnia w naszych świetlicach odbyły się warsztaty żywieniowe.

Warsztaty "Żywienie ma znaczenie” to edukacja żywieniowa przeznaczona dla dzieci w wieku szkolnym.

Tematyka warsztatów skupia się wokół wybranych zagadnień związanych z prawidłowym sposobem żywienia. Spotkanie dietetyka z uczniami miało za zadanie pomóc dzieciom zrozumieć zasady komponowania posiłków oraz doboru zdrowych produktów.

Celem warsztatów było kształtowanie świadomości żywieniowej wśród naszych uczniów. Słuchacze w trakcie spotkania uzyskali praktyczną wiedzę i umiejętności przydatne podczas codziennego życia np. zakupów żywnościowych, przygotowywania posiłków, tak, aby z łatwością mogli odróżnić produkty zdrowe, od tych, które mogą szkodzić i przyczyniać się do pogorszenia jakości zdrowia. 

Podczas spotkania z dietetykiem omówione zostały podstawowe zasady komponowania prawidłowo zbilansowanej diety.

Odbyła się także analiza oraz ocena etykiet produktów żywnościowych, w tym produktów zbożowych, produktów mięsnych, produktów mlecznych, napojów, słodyczy (praca w grupach).  Na zakończenie warsztatów nasi uczniowie mogli samodzielne przygotować zdrowe przekąski (masło orzechowe, koktajl bananowy).


Spotkanie to spotkało się z dużym zainteresowaniem, nie obyło się także bez dobrej zabawy podczas przygotowywania przekąsek :-)Brak komentarzy:

Prześlij komentarz