sobota, 29 października 2016

Pasowanie na Świetlika!

W dniu 27 października 2016r. w naszej świetlicy odbyło się pasowanie na „świetlika”. W uroczystości udział wzięli uczniowie klas 1a, 1b i 1c. Aby dołączyć do świetlicowej gromady pierwszoklasiści musieli przejść przez kilka testów przygotowanych przez wychowawczynie świetlicy.

Dzieci doskonale poradziły sobie ze wszystkimi zadaniami. Przeszły test wiedzy, gdzie odpowiadały na pytania dotyczące świetlicy. Test dobrego słuchu, w którym musiały rozpoznać różne odgłosy. Test dotyku, gdzie rozpoznawały różne przedmioty bez pomocy wzroku. Test umiejętności plastycznych - musiały rysować z zasłoniętymi oczami. Test sprytu - musiały zjeść ciasteczko zawieszone na sznureczku bez pomocy rąk. A na koniec test dobrego współdziałania, w którym w parach z balonikiem między brzuszkami musiały dojść do mety, uważając by balon nie wypadł.


Po testach przyszedł czas na ślubowanie i złożenie honorowej przysięgi, a także na uroczyste pasowanie na „świetlika”. Na pamiątkę uczniowie otrzymali dyplomy i kolorowe ołówki z figurkami, nie zabrakło też słodkiego poczęstunku J


Brak komentarzy:

Prześlij komentarz