czwartek, 27 września 2018

TAJEMNICZY OGRÓD - lekcja w Wilanowie
24 września klasy trzecie wybrały się do Muzeum Pałacu w Wilanowie na wycieczkę dydaktyczną „Tajemniczy ogród”.
W czasie spaceru uczniowie poznali dawnych mieszkańców rezydencji Króla Jana III Sobieskiego, oglądali klomby i rabatki, dowiedzieli się czym charakteryzuje się ogród barokowy
i chiński. Podziwiali pergole, dostojną agawę i dziwili się jak polskie zimy przetrzymują królewskie bananowce. Do fontanny nie wrzucali monet, choć niektórych świerzbiły paluszki, gdyż pani przewodnik pouczyła nas, że świecące pieniądze nęcą swym błyskiem ptaki. One je połykają, myśląc, że to ryby i potem chorują.
Przechadzając się wzdłuż jeziora oglądaliśmy kaczki i łabędzie oraz poznaliśmy historię ulubienicy króla Jana III – wydry zwanej Robakiem. Podziwialiśmy bugenwillę, której różowe liście udają kwiaty, a maleńkie białe kwiatki są zwykle niedostrzegane. W okolicach stawu, na dawnych terenach folwarku, trzecioklasiści rozpoznawali egzotyczne liście miłorzębu japońskiego i chwalili się swoją wiedzą o zwierzętach hodowlanych.
Ukoronowaniem całej wycieczki była grupowa gra terenowa z mapą, której celem było odnalezienie skarbów. W czasie studiowania planu, uczniowie ze zdziwieniem stwierdzili, że nie zawsze północ jest na górze, a południe na dole mapy. Dzięki współpracy i zapałowi wszystkie zespoły odnalazły skarby.Brak komentarzy:

Prześlij komentarz