niedziela, 17 lutego 2019

Gdzie one są?

W środowisku naturalnym żyją najczęściej wśród liści eukaliptusa, którymi najchętniej się żywią. Ich wygląd ma możliwie jak najbardziej przypominać gałązkę. Jak widać znakomicie im się to udaje, gdyż wiele osób widząc po raz pierwszy terrarium z patyczakami zadaje nieśmiertelne pytanie: "A gdzie one są?" ;)

W sali świetlicowej klas 3b i 3a hodujemy patyczaki. To bardzo miłe zwierzęta, można je godzinami obserwować…. I nie zauważyć zmian w położeniu ich ciała.
Można je również bez problemu brać na ręce (ale nie należy tego robić zbyt często). 

Trochę dziwne wrażenie sprawiają małe haczyki którymi chwytają się ręki, ale nie jest to nieprzyjemne. Są całkowicie bezbronne, nie są w stanie zrobić człowiekowi żadnej krzywdy. Po wyjęciu z terrarium patyczak macha przed sobą przednimi odnóżami strasząc nas ("patrz jaki jestem wielki!") i jednocześnie szukając w powietrzu czegoś, czego mógłby się chwycić.

W sali świetlicowej klas 3b i 3a hodujemy patyczaki. Dzieci opiekują się nimi, np. spryskując terrarium wodą. Na czas dłuższej przerwy w szkole chętne osoby zabierają naszych milusińskich do swojego domu.

Idzie wiosna… Nasze patyczaki chcą wyglądać pięknie, zmieniają pancerzyki. Taki proces nazywamy wylinką. W czasie wylinki patyczak zwisa głową w dół (choć nie zawsze, czasami zdarzają się wylinki na ziemi lub suficie terrarium) i zaczynając od przodu powoli wychodzi ze starej skóry.

Zapraszamy do obejrzenia zdjęć i filmu.Brak komentarzy:

Prześlij komentarz