środa, 13 lutego 2019

Spotkanie z mistrzem olimpijskim

Pan Andrzej, dziadek jednego z drugoklasistów, poprowadził  dla uczniów wyjątkowe zajęcia. Było to spotkanie z mistrzem olimpijskim, z którym od lat  przyjaźni się i współpracuje. Mistrz, o którym mowa, to Jan Kowalczyk, st. chor. sztab. st. WP., trener i  największy talent w historii polskiego jeździectwa.  Pan Andrzej opowiedział o jego historii i osiągnięciach.

Pan Jan jest medalistą olimpijskim z 1980 roku. Dziś nie jeździ już konno, ale ochoczo odpowiada na pytania najmłodszych uczniów. W trakcie lekcji dzieci miały okazję także obejrzeć historyczny przejazd mistrza na jego legendarnym koniu Artemorze. Spotkanie z gośćmi wzbudziło podziw wszystkich drugoklasistów. Dzięki tej lekcji dzieci zobaczyły, że droga do olimpijskiego podium wymaga wiele wytrwałości, pasji i ciężkiej pracy.