środa, 22 maja 2019

XVI Ogólnopolski Tydzień Bibliotek w Trzynastce

Od 8 do 15 maja obchodziliśmy w naszej szkole XVI Ogólnopolski Tydzień Bibliotek. Program zawierał wiele akcji i warsztatów.
Uczniowie przygotowali konkurencyjne  plakaty dla reklamującego tegoroczną edycję afisza Tygodnia Bibliotek. Plakaty zostały wyeksponowane na korytarzu szkolnym na 3. piętrze oraz w „sufitowej” galerii w bibliotece.
Uczniowie brali również udział w quizach czytelniczych, tworzyli ilustracje
do przeczytanych tekstów książek. Swoje umiejętności zaprezentował Sztukmistrz
z klasy VI b, wywołując aplauz i zaciekawienie. Uczestnicy zajęć otrzymali odblaski oraz breloczki.
W wybranych klasach zostały przeprowadzone warsztaty dotyczące pracy
w grupie i funkcji lidera. W tym czasie w bibliotece wielokrotnie gościli uczniowie mający zajęcia w  świetlicy szkolnej, uczestnicząc w zajęciach plastycznych.
XVI edycja Tygodnia Bibliotek w naszej szkole cieszyła się zainteresowaniem
 i zainspirowała uczniów  Ines i Antka z klasy piątej do cyklicznego prowadzenia warsztatów dla najmłodszych podczas przerwy po 5. lekcji.