wtorek, 25 listopada 2014

Światowy Dzień Pluszowego Misia w Trzynastce

25 listopada obchodzimy Światowy Dzień Pluszowego Misia. To wyjątkowe święto dla wszystkich dzieciaków, tych małych i dużych. Bo, powiedzmy sobie szczerze, z miłości do pluszaków nigdy się nie wyrasta. Dzień Misia został ustanowiony w 2002 roku – w setna rocznicę powstania maskotki.

A zaczęło się od tego, że w 1902 roku prezydent Stanów Zjednoczonych Teodor Roosvelt wybrał się pewnego dnia na polowanie. Na szczęście nie udało się im nic ustrzelić, ale zmartwieni i nadgorliwi towarzysze prezydenta nie chcieli wracać z tej wyprawy z pustymi rękami. Po długim czasie bezowocnego polowania zdołali jednak postrzelić małego niedźwiedzia. Zaprowadzili go do prezydenta. Gdy ten ujrzał przerażone zwierzę, ulitował się nad nim i uwolnił je. Jeden ze świadków narysował to zdarzenie, a rysunek został zamieszczony w waszyngtońskiej gazecie, którą czytał  pewien producent zabawek. Długo się nie zastanawiał  i postanowił wypuścić na rynek pluszowego misia – maskotkę, którą zaczęto nazywać Teddy Bear, wykorzystując zdrobniałą formę imienia prezydenta. W języku angielskim Teddy Bear to po prostu pluszowy miś J

Dziś na naszych szkolnych korytarzach pełno było miśków, starsi uczniowie czytali młodszym oraz grali dla nich przedstawienia JBrak komentarzy:

Prześlij komentarz