wtorek, 19 kwietnia 2016

Z wizytą u E. Wedla

11.04.16 klasa 3b wybrała się na wycieczkę do „ Fabryki Wedla”. Poznając świat czekolady, przeżyliśmy niezapomniane chwile radości i szczęścia J.


Uczennica Matylda Z. takimi słowami opisała zwiedzanie fabryki: 

            Gdy przyjechaliśmy i weszliśmy do środka, oglądaliśmy wystawę wielkich, czekoladowych jajek. Następnie pani zaprowadziła nas na czekoladowy poczęstunek. Nagle do sali wszedł pan i opowiadał o historii czekolady. Gdy skończył swą wypowiedź, zobaczyliśmy sejf z czasów przedwojennych, w którym przechowywany był przepis na :
„ Ptasie Mleczko”.  Poznaliśmy n
awet  panią, która prowadzi program: „ W kuchni z czekoladą”. Oglądaliśmy też czekoladowe mini domowe zoo oraz wystawę sukien z czekolady. Następnie oglądaliśmy w różnych postaciach symbole Warszawy także z czekolady, np. Syrenkę z nartami lub piłką. Potem ruszyliśmy oglądać produkcję wytworów Wedla, ale najpierw musieliśmy założyć śmieszne, białe stroje i umyć ręce. Na początek patrzyliśmy jak panie dekorują torciki wedlowskie, nawet sami wyciskaliśmy czekoladę na papier i zdobiliśmy go swoim imieniem. Następną atrakcją było pakowanie torcików do specjalnych pudełek. Kiedy wróciliśmy na górę, z okna oglądaliśmy produkcję czekoladowych batoników i słodkich jajeczek. Pod koniec zwiedzania wróciliśmy do salki i dostaliśmy drobne upominki. Ta wycieczka była wspaniała, ponieważ dużo się dowiedziałam i było przy tym dużo zabawy.

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz