wtorek, 26 kwietnia 2016

Szkolny Konkurs Recytatorski dla klas 1- 3

W kwietniu br. w naszej szkole odbył się Szkolny Konkurs Recytatorski, w którym wzięli udział uczniowie klas 1 – 3.

Celem konkursu było stworzenie dzieciom możliwości prezentacji umiejętności recytatorskich, odkrywanie i rozwijanie uzdolnień artystycznych młodszych uczniów, a także popularyzacja polskiej literatury dziecięcej. Każdy uczestnik mógł zaprezentować dowolny utwór poetycki lub fragment prozy.

12 kwietnia odbyły się eliminacje klasowe. Z każdej klasy została wyłoniona jedna osoba, która reprezentowała klasę podczas II etapu. Finał konkursu odbył się 19 kwietnia, podczas którego uczniowie wspaniale zaprezentowali swoje umiejętności recytatorskie. Mogli pochwalić się doskonałą znajomością tekstu oraz oryginalną interpretacją utworów literackich. Niektórzy uczniowie swoją prezentację wzbogacili gestem scenicznym, elementem ruchu lub barwnym strojem.

Miło nam poinformować, iż „Mistrzami Recytacji” na każdym z poziomów nauczania zostali:

1.      Emilia z klasy 1 b,
2.      Nikola z klasy 2 b,
3.      Hania z klasy 3 b.

Laureatom serdecznie gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów!