czwartek, 7 kwietnia 2016

Mali uczniowie idą do szkoły - projekt UNICEF

Nasi uczniowie podczas zajęć w świetlicy szkolnej kolejny raz wzięli udział w projekcie UNICEF'u. Tym razem był to projekt  "Mali uczniowie idą do szkoły", który jest odpowiedzią na sytuację dzieci w tym kraju.  Celem akcji było uświadomienie dzieciom jak wygląda kwestia dostępu do edukacji na świecie, jakie są przyczyny tego, że nie wszystkie dzieci mogą się uczyć i co robi UNICEF, by z tym walczyć.
"Mali uczniowie idą do szkoły" to projekt edukacyjno-pomocowy, z którego uczniowie dowiedzieli się jak wygląda kwestia dostępu do edukacji na świecie. W ramach akcji uczniowie mogli pomóc dzieciom w Mali zbierając fundusze, które umożliwią im naukę. Jako, że celem wszelkich działań UNICEF'u jest upowszechnienie edukacji, to sposób niesienia pomocy też powinien mieć wymiar edukacyjny dla uczniów. 

Każdy z naszych uczniów mógł stworzyć dowolną książkę wzbogaconą ilustracjami, zdjęciami czy rysunkami. Prócz tworzenia swoich własnych książek bardzo ważnym elementem projektu były zajęcia edukacyjne, których najważniejszym celem było zapoznanie uczniów z sytuacją dzieci w Mali. 

Specjalnie przygotowanie przez nauczycieli materiały, w tym prezentacje i filmy, umożliwiły przeprowadzenie ciekawych zajęć, podczas których dzieci zrozumiały na czym polegają problemy mieszkańców krajów rozwijających się, a także dowiedzieli się jak można im zaradzić.

Po zapoznaniu się z sytuacją rówieśników w Mali nasi uczniowie sprawnie zabrali się do pracy, tworząc swoje własne, unikatowe historie, którymi chcieli podzielić się z innymi. Pomysłów było bez liku, a każda książka okazała się małym dziełem sztuki.
Aukcja książek, która jest zwieńczeniem projektu cieszyła się ogromnym powodzeniem wśród Rodziców i Opiekunów a także innych uczniów.

Wszystkie książeczki rozeszły się jak świeże bułeczki a zebrane pieniądze zostały wpłacone na rzecz dzieci w Mali.

Za rok kolejne wyzwanie - kolejny projekt.

Lubimy pomagać, dlatego już dziś zapraszamy za rok!

Wszystkim uczniom biorącym udział w projekcie dziękujemy za zaangażowanie!

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz