poniedziałek, 23 maja 2016

Spotkanie z artystką Izą Rutkowską

9 maja gościem w naszej szkole była pani Iza Rutkowska – artystka, autorka takich projektów jak „Żywopłot”, „Jeż”, „Dziki bluszcz”, „Spacer w chmurach” oraz „Przytulanka”.

„Jeż” pewnego dnia pojawił się na jednym z zaniedbanych podwórek Wrocławia, aby mobilizować ludzi do integracji z sąsiadami. „Dziki bluszcz” zrealizowany został w  ramach kampanii „Segregujesz i śmiecisz mniej” . Zielone liście bluszczu zostały wypełnione wszystkim, co przynieśli mieszkańcy Woli zaangażowani w ten projekt. Potem opleciono nim Muzeum Wioli i okoliczne bloki.

Jednym z ciekawszych projektów pani Izy jest Miś – wielka przytulanka, która jeździ po całym świecie i jest atrakcją wielu imprez kulturalnych dla dzieci.
Pani Iza Rutkowska opowiedziała nam, jak powstają jej dzieła, co ją inspiruje i interesuje oraz jakie ma plany na przyszłość.

Było nam bardzo miło poznać panią Izę. Jej sztuka jest wyjątkowa dzięki ogromnym formom, ale i ze względu na zaangażowanie społeczne.