środa, 18 maja 2016

Wycieczka do Polskiego Radia

W dniu 25.04.2016 r. klasy trzecie z ogromnym zaciekawieniem zwiedzały Polskie Radio. Nie co dzień istnieje możliwość zobaczenia jak to wszystko wygląda „od środa” po drugiej stronie mikrofonu.
Zapraszamy do przeczytania sprawozdania uczennicy Matyldy z 3b i obejrzenia zdjęć na dowód tego, że byliśmy tam naprawdę
J .

Matylda Z

25.04.2016 r. pojechaliśmy na wycieczkę do Polskiego Radia. Na początku weszliśmy do wielkiej sali
i tam Pani opowiadała nam o różnych rzeczach związanych z tym radiem np. o tym, że jest sześć programów albo, że powstało ono w roku 1925, więc istnieje już 91 lat! Następnie weszła pani redaktor Agnieszka Ciecierska. Powiedziała, że musimy podzielić się na dwie grupy. Część, w której byłam poszła z panią redaktorką, a druga z panią, która opowiadała nam o historii Polskiego Radia. Podczas drogi do studia dowiedzieliśmy się co to jest : „ Fonoteka”. To takie miejsce, gdzie wypożycza się różne dźwięki do audycji. Nagle skręciliśmy i weszliśmy do pokoju, w którym ta pani pracuje. Gdy zajęliśmy miejsca pani redaktor zaczęła opowiadać o swej pracy. Wtedy pokazała nam tzw. „Łapacz dźwięków”. Służy on do wyłapywania najróżniejszych dźwięków z danego otoczenia. Następną atrakcją było wydawanie różnych odgłosów. Następnie wysłuchiwaliśmy jak pani zmieniła nasze odgłosy w dźwięki potworów morskich. Kolejnym etapem wycieczki było ( już z inną panią) zwiedzanie studia Jedynki. Potem byliśmy w studiu Dwójki i dowiedzieliśmy się, że puszczają tam muzykę klasyczną. Na koniec poszliśmy do studia Czwórki, gdzie słuchaliśmy fragmentu wiadomości na żywo. Według mnie wycieczka była cudowna! Brak komentarzy:

Prześlij komentarz