piątek, 24 marca 2017

Artterapia - a cóż to takiego?

Artterapia  to metoda pracy, która wspiera rozwój emocjonalny i społeczny naszych uczniów.  Jest nieoceniona w pracy z dziećmi wrażliwymi. Zajęcia z artterapii mają korzystny wpływ na  rozwój osobowości każdego dziecka. Umożliwiają uwolnienie tłumionych emocji,  poprawiają komunikację między uczniami,  zwiększają wiarę we własne możliwości sprawcze.

Nasze zajęcia wspomagają rozwój emocjonalny i intelektualny w zakresie twórczego myślenia i wyobraźni. Mają niezaprzeczalne walory terapeutyczne, ponieważ dostarczają radości  płynącej z tworzenia, rozwijają kreatywność dzieci i zdolności empatycznego rozumienia innych ludzi. Uczą tolerancji i poszanowania odrębności każdej jednostki  oraz zrozumienia szacunku do efektów swojej i innych pracy.

Nasze Dzieciaki  z klas 2a i 3c  uwielbiają tę formę zajęć, czego dowodem są uśmiechy na ich twarzach :)