poniedziałek, 21 maja 2018

Kuźnia Talentów – Podróż do Chin!
11 maja klasę 2c odwiedzili wyjątkowi goście - rodzice Dominiki, którzy zabrali nas w cudowną podróż w czasie do Chin. Poznaliśmy terakotową armię cesarza Qin Shi Huang i zobaczyliśmy Wielki Mur Chiński, który w czasach świetności miał prawie 8 000 km. Uczniowie zobaczyli posągi Buddy, a zwłaszcza jeden ogromnych rozmiarów, którego samo ucho ma 7 m wysokości. Drugoklasiści usłyszeli o buddyzmie i zobaczyli mnichów ubranych pomarańczowo-bordowe stroje.
Jak zwykle dużym powodzeniem cieszyły się zwierzęta – a więc zdjęcia pandy wielkiej – symbolu gatunków zagrożonych wyginięciem, a także Chin. Była też zabawa praktyczna o różnym stopniu trudności - jedzenie pałeczkami: truskawek, winogron i borówek amerykańskich. Z tym uczniowie poradzili sobie doskonale – a w razie kłopotów nadziewali miękkie owoce na patyczki (no cóż, z ryżem tak łatwo by nie poszło!)
Poznaliśmy chińskie pismo, dowiedzieliśmy się, że często służy ono Chińczykom do porozumiewania się, gdyż wielość dialektów w tym olbrzymim kraju, uniemożliwia komunikację nawet jego rdzennym mieszkańcom. Na koniec każdy dostał swoje imię zapisane po chińsku. Dziękujemy za tę lekcję pełną wrażeń!

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz