poniedziałek, 7 maja 2018

Lekcje Pana Kleksa – warsztat ilustracji z Lizą Liankevich

Z okazji Światowego Dnia Książki biblioteka zorganizowała wyjątkowe wydarzenie – zaprosiliśmy do naszej szkoły ciekawego gościa z zagranicy! Odwiedziła nas Liza Liankevich - białoruska ilustratorka książek dla dzieci, laureatka licznych konkursów i prestiżowych nagród. Prace Lizy możecie obejrzeć na jej stronie: lizaliankevich.com. Obecnie artystka pracuje nad ilustracjami do białoruskiego tłumaczenia "Pana Kleksa" autorstwa Jana Brzechwy. Liza przygotowała warsztat „Lekcje Pana Kleksa”, podczas którego podzieliła się z uczniami tajnikami swojego zawodu i wprowadziła w magiczny świat tej książki. Udział w warsztacie wylosowała klasa 5 „A”. Zgodnie z zamysłem ilustratorki z atramentowych kleksów powstało 14 obrazów Pana Kleksa, które ułożyły się w jedną książkę. To kolejna oryginalna nowość w naszej bibliotece! Zapraszamy do obejrzenia!